• Yayın Tarihi /2020
  • Plak Şirketi /İber Prodüksiyon
  • Format /Digital / CD

Parçaları Dinleyin

Albüm Hakkında

TÜRKÜLERİN NAKIŞINDA 16 YORUM: İBER TÜRKÜLERİ

Bu projemiz İber’in mutfağında uzunca bekledi. Dur şu da gelsin, onu da ekleyelim derken iyice demlendi. Vakit bu vakit dedik, türkülerin soluğunu onaltı yorumcumuzun sesiyle beğenilerinize sunuyoruz.
Uzunca bir süredir tek bir yorumcunun okuduğu albümlerden çok, karışık albümler daha çok dinleyici ile buluşuyordu. Daha önce yaptığımız böyle albümlerimiz de var zaten.
Ard arda dinlerken değişik seslerin akışı, yorumların renkliliği, düzenlemenin, enstrüman nakışlarının kulaklarımıza serdiği gökkuşağı zaten yüksek bir albeni oluşturuyor. Her bir eser sürpriz yaparak geliyor. Ruhumuzu iklimine çekiyor.
Anonimlerin, beste formundaki türkü adaylarının, özgün renklerin serpiştiği, kır çiçeklerinden oluşan bir buket sunuyoruz sizlere. Umarım anılarınıza renkleri serilir uzunca.
İber Türküleri’nde yer alan her sanatçımızın yüreğine sağlık diyoruz. Her eserin aranjörü, yönetmeni, saz ustaları, tonmaisteri, stüdyosu için de toptan teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yorumlanan eserlerin söz müzik sahiplerinin emeklerine sağlık, iyi ki varlar.
Edit ve masteringler Göktürk Sarvazlar’ın ellerinden geçti, varolsunlar. Yine grafik tasarım ve görseller için de emekler baş tacımız.
İber Prodüksiyonu da unutmayalım değil mi? Müzik sektörünün zor günlerinde proje yapmak büyük fedakarlık…
En önemlisi siz dinleyenlerin beğenileri, müziğe omuz vermeniz, sevdiğiniz eserleri yarına taşımanız. En büyük alkış sizin.
Teşekkürler…