Biyografi

Songül Güner 01 Temmuz 1982’de Mersin ‘de doğdu. Eğitimini ve çocukluk yıllarını Akdeniz Bölgesi’nin güzel şehri Mersin’de geçirmiştir.

Müziğe olan ilgisi çocukluk yıllarında başladı. Küçük yaşlarda beste yazıp türküler söylüyordu… Yıllar içerisinde büyük emek harcayarak, 2007 yılında kendi bestesinin de bulunduğu “Bir Yel Getirin” albümünü çıkarmıştır. Albüm hazırlığı sırasında en büyük desteği ailesinden gören Güner, Sempatik tavrı, kendine has tarzı ve muhteşem yorumu ile müzik çevrelerinin beğenisini kısa bir sürede kazanmıştır. Güner, sonrasında büyük özveride bulunduğu 2. albümü olan ‘Can Yangını’nı 2011 yılında çıkarmıştır. 2015 Yılında ise şuan piyasada olan‘Yalan Dünya’ albümünü türkü severlerle buluşturmuştur… Şuan İstanbul yaşamakta olan Songül Güner bir yandan çeşitli organizasyonlarda ve konserlerde sahne almakta, bir yandan da2016 da çıkarmayı hedeflediği yeni albümü için çalışmalarına devam etmektedir. Songül Güner 2016 nın başlarında ise Yalan Dünya albümünden 2 ayrı parçasına çekeceği klipleri ile müzik severlerle buluşacaktır.
Müzik O’nun hayatı…!!!
Songül Güner Müziğin hayatında ki yeri ve önemini “nefes almak”şeklinde yorumluyor. Türküler arasında ayırım yapmak istemese de, çocukluğunda babasının dinlerken kendisinden geçiyormuşçasına dinliyor olmasından etkilendiğini ve dün gibi hatırlamaktadır.
Songül Güner’in kendi ağzından, müzik yaşamı ve Türk halk müziği geleceği için kaybolmaması gereken değerler ve bu değerlerin hak ettiği yer için daha çok özveride bulunulmasını düşündüğünü ve bunları gerçekleştirmek adına mücadele ettiğini sesinden, ezgisinden, inandığı tüm değerlerden çok iyi anlamaktayız.
Türkülerin, müzik içerisinde bir rekabet, bir magazin olmadığını, halkın yüreğine dokunma mücadelesinden hiçbir zaman vaz geçmeyeceğini, yaydan çıkmış bir ok misali hedeflediğini görmekteyiz. Bu uğurda kendi yolundan giden ve kendisini takip eden dinleyicileri için açık yürekli mesajları bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi, hepimizin kendimizi bulduğu türkülerin halktan geldiğini ve daima halka ait olacağını, bu çizgiye sahip değerlerin aslında geleceğimiz olduğunu, duygularımızdaki en büyük sorunun cevabı olduğunu düşünmektedir.
Türkü nedir? Türk halk Müziği Nedir? Sorularına verdiği en önemli duygusal özel cevabı ayrılmaz bir parçamız ve araştırmalarında kendi aklında kalan en ansiklopedik tanımı olmuştur… “Ezgisine sahip olduğum doğal yeteneğim kadarıyla, Türk halk müziği, Türkiye’nin çeşitli yörelerinde farklı ağızlar ve formlarda söylenen Türkçeyöreseletnik müziklerin tümü. Yapısal olarak Folklorun bir parçasıdır.

Menajer
+90 212 512 95 94
info@iberproduksiyon.com

Sorularınız için bizlere ulaşmaktan çekinmeyin, en kısa sürede e-postalarınzı yanıtlayacağız.